Starší Novinky

-->

10.05.2008

se konal svod a bonitace v Otradicích. Protože jsme každou hodinou očekávali, že Joy porodí, nemohli jsme se s Vivou zúčastnit. Její sourozenci Elee, Escorta Aprilia, Enjoy a Erber dostali na svodu pěkné hodnocení. Don´t worry se zúčastnil bonitace a byl uchovněn.
Všem majitelům blahopřejeme!!


04.05.2008

Jsme zjistili, že Zerunka má zánět dělohy. Hned na pondělí ráno byla připravená operace.
Bohužel se naše krásná, klidná a trpělivá máma a babča už neprobudila z narkózy. Kmotřička smrt přišla nečekaně a způsobila nám velkou bolest. Další bílý kámen na stráni nám připomíná naši psí kamarádku, která za dva měsíce oslaví v psím nebi 8.narozeniny.


01.05.2008

Přijela spousta milých lidiček do Bedřichova na brigádu. Strávili jsme „pracovité“ dny a veselé večery. Všem moc a moc děkujeme.


20.04.2008

Se zúčastnil Cesaro výstavy v maďarském Sarváru a vítězstvím V1, CAC splnil podmínky pro udělení titulu maďarský šampion.

Během začátku jara nás navštívilo několik zájemců o štěňátka a taky kamarádi, kteří přijeli naši smečku jen tak pohladit. Průběžně pracujeme v Bedřichově, abychom mohli uskutečnit letní setkání.


12.04.2008

Se také konala mezinárodní výstava ve Wieselburgu v Rakousku – zúčastnil se Cesaro a opět měl svůj den – v konkurenci 6 psů V1, CAC, dále CACIB, BOB a BOG 3.

 

12.04.2008

Se konala výstava v Ostravě, na kterou jsem se vypravila s Vivuškou. Sešli jsme se tam s jejím bráškou Erilonem a celou rodinou Šrubařovou. „Éčka“ měly k mé velké radosti úspěch. Erilon byl druhý z pěti psů ve třídě mladých s hodnocením V2. A E viva obsadila s V1 CAJC první místo ze čtyř fenek.


04.04.2008

Nám ultrazvukové vyšetření u pana doktora Jordy prozradilo, že Joy je březí a bude mít 6 a více štěňátek.


30.03.2008

V Nitře opět excelovala naše „slovenská štěňátka“ Cesaro a Colette. Cesaro získal neuvěřitelné hodnocení – V1, CAC, BOB, BOG 1 a tímto vítězstvím splnil zároveň podmínky pro titul slovenský šampion.

Colettka vyhrála třídu šampionů s V1, CAC. Gratulujeme z celého srdce.


08.03.2008

Výstava v Grazu – E viva získala výbornou a krásný posudek, předváděl ji Erich.

Já jsem se s Joy rozhodla strávit sobotu na cestě za ženichem. Stal se jím krásný elegantní Amin majitelů Kateřiny a Slávka Matouškových. Amin se jmenuje Amanus a pochází z Náchoda z chovatelské stanice Artep Nitram. Jeho rodokmen nám nabídl možnost „vrátit“ se v chovu se k naší první fenečce Dannah Irmidu, protože otcem Amina je Darry Irmidu.


07.03.2008

Jsem se vydala s Joy na progesteronový test do Brna. Odpolední výsledek zněl – můžete krýt.


21.02.2008

Nové fotky štěňátek ve fotogalerii!!!

 

20.02.2008

Současně blahopřejeme Jance Dragúňové a MVDr. Petře Zaťkové a děkujeme za úžasnou reprezentaci naší stanice!
Colette Mezi kamarády obdržela ve slovenské soutěži TOP 10 v kategorii irský vlkodav titul fenka roku 2007! Získala 132 bodů a náskok 53 bodů před fenkou na druhém místě.


Cesaro Mezi kamarády obdržel ve stejné soutěži v kategorii irský vlkodav titul pes roku 2007. Získal 201 bodů a náskok 61 bodů před psem na druhém místě.

 

10.02.2008

Jsme poskytli azyl zatoulanému Nerovi. Tento pejsek – ještě štěndo, kříženec bíglice a neznámého táty se však hned v pondělí večer mohl vrátit ke svým šťastným majitelům- rodině Radkovičové z Hlohovce.

 

09.02.2008

Jsem se jela kouknout do Brna na výstavu. Naši CHS reprezentoval Erber. Jana Schildová ho předvedla moc hezky, Erbík coby nejmladší a největší z třídy mladých skončil s velmi dobrou na pátém místě ze sedmi soutěžících. Byla to premiéra pro něj i pro majitelku – blahopřejeme.

 

25.01.2008

Se naše Eržika stala babičkou! Colettce Mezi kamarády se u Janky Dragúňové v CHS Matusalem narodila štěňátka. Jejich tatínkem je Roy (Ryanair Sagittarius) chovatelky Míši Rudolecké. Moc blahopřejeme a přejeme všem hodně zdraví. Fotky ve fotogalerii

 

07.01.2008

Jsme byli v Brně na sonu srdce a EKG: Joy Bedřiška negativní.

 

25.12.2007

Nové fotky štěňátek ve fotogalerii.
celkem 1628 obrázků v 86 galeriích, 144222 shlédnutí :-)

 

I zbytek roku nám uběhl jako voda. Pracovali jsme intenzivně v Bedřichově, kde se konala za přítomnosti Vládi Málka, Petry a Dana Kutových a Pepy Kočvary malá přípravná pracovní schůzka.
Navštívili jsme rodinu Černých v Bechlíně, kde jsme byli jako vždy srdečně přijati. Vyměnili jsme jihomoravské produkty za výborná jablíčka. Pro naše ovečky jsme dostali 4 pytle řepy a ječmen. Bez oběda jsme nesměli odjet a pochutnali jsme si náramně. Následně se konal u Málků ještě jeden noční turnaj v kulečníku, zakoupili jsme rezervy na zimu pro naše pejsky.

Zúčastnili jsme se předvánočního setkání pořádaného nadačním fondem irského vlkodava. Fotky viz Nadační fond.
Ze Slovenska mi přišla zpráva od Janky Dragúňové, že sono potvrdilo, že je Colettka březí.

19.10.2007

Oslavil náš Alva krásné desáté narozeniny.

 

29.09.2007

na mezinárodní výstavě v rakouském Tullnu získala Colette V1, CAC v třídě šampionů.
Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

 

21,21,23.09.2007

Se v jižních Čechách u Hluboké v kempu Křivonoska konala klubová výstava a setkání.Počasí nám přálo, houby rostly jako o závod. Aprilka, Elee, Eragon a Viva si zde úspěšně odbyli svoji výstavní premiéru. Dont´worry byl perfektně předveden svým majitelem Mojmírem Markem získal výbornou. A naše Zerunka obsadila 3. místo ve třídě veteránů.
Sešla se zde větřkovská parta a prožili jsme dva pěkné veselé večery.

 

01.09.2007

jsme jako každoročně vyrazili s naším obytným veteránem do Chorvatska. S sebou jsme vzali Alváčka, Eržiku a Vivu. V našem oblíbeném kempu jsme potkali staré známé a poznali nové přátele. Vzhledem k Erichovu bolavému kolenu to pro mne byla dovolená nabitá aktivním pohybem, protože veškeré procházky a pochůzky jsem vykonávala sama.

 

17-18.07.2007

Jsme strávili v Čechách, zavezli ovečku z našeho ministádečka ke Kutům, aby tam dělala společnost jejich vlkodavům a koníkovi.Potom jsme pokračovali k Zuzaně, kde se konal kulečníkový turnaj mezi Vláďou a Erichem. Během jejich boje jsme mohly se Zuzanou probrat novinky. Škoda, že na takové výlety za kamarády není víc času.

 

22.07.2007

Jsem se s Vivuškou, Alvou a Zerunkou a tentokrát bez Ericha vypravila na týdenní setkání do Větřkovic.Setkání se zúčastnilo několik našich štěňátek a někteří se přijeli jen podívat. Sice jsem musela v mezičase domů a pak mne stihla střevní chřipka, ale i přes to jsem byla nadšená jak kolektivem, tak programem. Alva byl nejstarším vlkodavem tábora. Clementine Mezi kamarády – Adélka absolvovala bonitaci s výborným výsledkem.

 

14.07.2007

Jsme se s Petrou a Tomášem Zaťkovými a s Cesarkem jako jediným psím společníkem vydali na dlouhou cestu do Kolína nad Rýnem. Konala se zde Klubová výstava, na které taťka našich „céček a éček“ Finn Icebear von Wilar obsadil první místo a získal putovní pohár. Následovaly soutěže, kde se Cesaro zúčastnil v odchovech. Fotky ve fotogalerii. Na zpáteční cestě jsme navštívili CHS von Wilar, kde jsme byli jako vždy velmi vlídně a pohostinně přijati.

 

09.07.2007

Oslavila Zerunka 7. narozeniny.

 

07.07.2007

Slavil Wolfgang Stocker narozeniny a byli jsme pozvaní. Využili jsme hned té možnosti, abychom vzali Vivušku do nového prostředí. Dlouhá jízda autem ji sice nenadchla, ale společnost několika vlkodavů, jiných chrtů a pár koček se jí velmi zamlouvala. Následující den měla ještě možnost projít se pár metrů centrem Vídně. Zdálo se však, že už se zas těší k nám na vesnici na svoji smečku.

 

28.06.2007

Všechna štěňátka už odešla do světa. Naši smečku rozšířila E viva Eržika, které říkáme Vivuška nebo malá Eržika. Dnes mi přišly z Prahy průkazy původu, které hned začátkem týdne rozešlu novým majitelům.

 

19.06.2007

Byl Colette Mezi kamarády po řadě úspěšných výstav přiznán titul Slovenský šampion krásy.

 

17.06.2007

Na Klubové výstavě v Salzburgu získal Cesaro od anglické rozhodčí a světoznámé chovatelky IW Mary Mc Bryde V2 res. CAC v konkurenci sedmi psů. Máme i s jeho majiteli z tohoto úspěchu obrovskou radost. Fotky ze Salzburgu jsou ve fotogalerii.

 

16.06.2007

Na mezinárodní výstavě v Salzburgu excelovala Colette i Cesaro – oba V2, res CAC v silné mezinárodní konkurenci. Děkujeme za reprezentaci!!
 

10.06.2007

Děkujeme všem, kdo nám blahopřáli k psím miminkům a také všem, kteří je přišli navštívit a pomazlit. Po době 8 týdnů už jsou z nich krásní mladí pejsci a fenečky a většina už nás opustila. Jsou u nových majitelů, jejich fotografické nadšení si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

08.06.2007

Na Euro Dog v Zagrebu se Cesaro umístil s V2, res CAC na druhém místě ve třídě otevřené v konkurenci 4 psů. Blahopřejeme.

 

01.06.2007

Vyhrála Colette svoji třídu V1 CAC na výstavě v Senci. Jance Dragúňové gratulujeme a držíme pěsti k dalším úspěchům.

 

03.06.2007

Získala Colette na výstavě v Nitře V1 CAC a splnila tím podmínky pro získání titulu Slovenský šampion krásy. Moc blahopřejeme majitelům Jance a Martinu Dragúňovým, děkujeme za reprezentaci naší chovatelské stanice a těšíme se na další úspěchy.

 

30.05.2007

Přišly k nám z Německa kopie dosažených titulů pyšného tatínka našich "Éček". Finn Icebear von Wilar je v současné době Interšampionem, Šampionem Německa, Rakouska, Lucemburska, Švýcarska a Polska. Dále je Junioršampionem Rakouska, Klubovým šampionem Německa, opakovaně se v letech 2004, 2005 a 2006 stal Národním vítězem jižního Bavorska, v roce 2006 a 2007 Národním vítězem Saarpfalzka a v roce 2006 Národním vítězem Badenska -Würtenburgska. Navíc získal na loňské Světové výstavě psů v Poznani druhé místo - res.CACIB. Je to skutečně obdivuhodný výkon odpovídající kvalitě tohoto krásného psa.

 

03.06.2007

Se zúčastnili bonitace v Otradicích Brutus První a Carpe diem. Oba pejsci se vzorně předvedli a získali velmi pěkné hodnocení.
Brutík má v bonitačním kódu dvě jedničky a Carpík tři. Blahopřejeme Martymu i Romance.

 

13.05.2007

Na mezinárodní výstavě v Bratislavě získal Cesaro V1, CAC, res.CACIB a Colettka V1. Blahopřejeme moc nadšeným vystavovatelům.

 

14.04.2007

Na výstavě v rakouském Wieselburgu získal Cesaro V1 CAC – díky a blahopřejeme!

 

08.04.2007

Na výstavě v maďarském Szilvasvarádu získal Cesaro V1 CAC – gratulujeme!

 

02.04.2007

Přibylo v naší chovatelské stanici osm vlkodavech miminek – 4 pejsci a čtyři fenečky. Podrobnější zprávu o nich najdete zde v rubrice Štěňátka. Jejich tátou je Finn Icebear von Wilar a maminkou naše Eržika – Fergie Surycan. Jde o stejné spojení jako u našeho vrhu C a doufáme, že vrh E bude stejně úspěšný. Více o Finnovi na www.wilar.de a více o Eržice zde v rubrice Naši psi.

 

25.03.2007

Nové fotky ve fotogalerii.

 

18.03.2007

Na výstavě v Nitře získal Cesaro V1 CAC - bravo

 

10.03.2007

Získal Cesaro na mezinárodní výstavě v Grazu V1 CAC a res.CACIB. Moc mu gratulujeme a děkujeme majitelům Petře a Tomášovi Zaťkovým za reprezentaci naší chov.stanice.

 

 

10.03.2007

Jsem se vydala do Mladé Boleslavi podívat se na svod mladých a na bonitaci. Svodem
úspěšně prošel Don´t worry. Předvedení nemělo chybu a také hodnocení bylo velmi
nadějný.
Bruno byl také výborně předveden a byl uchovněn s bonitačním kódem
001a000000001a00. Markovým i Černým gratulujeme.
 

26.02.2007

Jsme byli s Eržikou na ultrazvuku a pan doktor Jorda zjistil březost. Máme velkou radost! Štěňátka by se měla narodit 31.března nebo 1.dubna. Držte všichni Eržice pěstičky.

 

11.02.2007

Mi zavolala Janka Dragúňová, která se omylem vydala s Colettkou a Afrou na výstavu
do Brna o den později. Pozvala jsem ji k nám na kávu a dozvěděla jsem se různé novinky.

 

10.02.2007

Se konala výstava v Brně. Jela jsem bez psů s Vlkovýma, kteří jeli na výstavní premiéru
s jejich Almou, která byla moc šikovná. Také Don´t worry v doprovodu svých majitelů
manželů Markových se vystavoval poprvé. Zvládl to výborně a na výbornou. I Cesaro si
odvezl výbornou. Bylo to pro mne příjemné dopoledne.

 

30.01.2007

Jsme ujížděli do Německa na krytí. Sune i Walter Kleindienst nás srdečně přijali a
Eisbear měl také z návštěvy Eržiky radost. Nakryl na jedničku.

 

28.01.2007

Na výstavě v Trenčíně opět zazářily naše hvězdičky. Colettka si odvezla V1 CAC a res. CACIB a Cesaro V2, res.CAC, res.CACIB. Díky moc za reprezentaci.

 

19.01.2007

Jsme se vypravili na návštěvu do CHS Bedřiška. Zažili jsme tam spoustu krásných
hodin, poznali nové známé a jejich pejsky. Děkujeme Zuzaně i Vláďovi za všechnu péči a dobroty. Bylo to moc fajn.
Na zpáteční cestě jsme se na chviličku zastavili za Hankou Kutičkovou a Altíkem. Při kávě a dortíku jsme probrali novinky, Hančinu novou práci i Altíkovy zálety.

 

15.01.2007

Tedy o něco dřív, než jsme očekávali, se začala hárat Eržika

 

25.12.2006

Navštívili jsme v malé vesničce nedaleko Náměště nad Oslavou majitele Dorotky, kteří nás vlídně přijali a vydali se s námi na malou procházku do okolí. Dorotka je krásná a hodně temperamentní, takže jí její starší kamarádka Terezka občas nestačí. Dorotka je mazlík a na procházce se neohroženě vydala do ohrady, kamarádit se s místními koníky. Ti jsou naštěstí na psy zvyklí, tak jen trpělivě přihlíželi jejímu poskakování. Děkujeme Šitavancovým za lásku a péči, kterou fenečky zahrnují.

 

23.11.2006

Fanynka oslavila (Fantasy Daskerwill) u Holků jedenácté narozeniny a o dortík se rozdělila i s Tarunkou a Míšou. Moc gratulujeme!!

 

19.11.2006

Přijel nás navštívit z Brna Carpe diem s Romankou a její maminkou. Bylo to moc hezké odpoledne a na závěr jsme se šli ještě s Hankou a Frantou projít do parku. Vlkoušů byla celá smečka - Carpík, Joy, Fergie, Alma a Jessika.

 

11.11.2006

Nové fotky ve fotogalerii.

 

20.10.2006

Z Vavřince přijeli Petra a Dan Kutovi s Rozárkou. Bydleli u Hanky a Franty Vlkových a Rozárka tam při hrách s Jessikou a malou Almou trochu zapomněla na svůj smutek po Šondovi. Strávili jsme spolu mnoho krásných hodin. Také počasí bylo perfektní.

 

Všeobecné novinky


Na těchto stránkách přibyly dva nové bannery:

Byl sestaven seznam psích dárců krve. Každý z Vás, kdo máte většího psa, můžete jej do tohoto seznamu přihlásit. Více se dozvíte po rozkliknutí banneru.
Může se stát, že Váš pes zachrání jinému psímu kamarádovi život.

Byl založen nadační klub irského vlkodava. Více o něm a smutné příběhy s většinou dobrým koncem si přečtete po rozkliknutí banneru.

Do rodin našich přátel v Rakousku přibyla česká vlkodaví omladina. Poté co se smutnými událostmi zmenšily smečky u Stockerů a Köcherů a těžce onemocněla Drussilka u Gerdy a Kurta, putovaly k nim fenečky Aireen Příčná hora, Inferna Surycan a Agáta Hildorien

 

15.10.2006

Se na naši smečku přijeli podívat Sabine a Fredy z Vídně. Strávili u nás kus dne a těší se na příští rok, kdy si vyberou mezi kamarády fenečku. Bude bydlet v domě s dvěma kříženkami, prasátkem, mainskými kočičkami, mluvícím papouškem Archimédem a želvami.

 

30.09.2006

Se konala klubovka WDK na Hluboké nad Vltavou. Cesaro Mezi kamarády opět bodoval na celé čáře a udělal radost nejen mně, ale i Petře a Tomášovi Zaťkovým. Cesaro získal v konkurenci 6 mladých psů V1 CAJC a titul Nejlepší junior. Vypila jsem na jeho úspěchy a zdraví 2 piva a děkuji moc za reprezentaci.
 

22.09.2006

Jsme měli cestu do Čech a při té příležitosti jsme nakoukli na některá naše malá i odrostlejší štěňátka. První návštěva byla u Hradce Králové za Dontym. Markovi bydlí v krásném domě se zahradou, Don’t worry nás vítal už přes plot, ukázal nám svou „vymakanou“ psí boudu i bazén, v kterém zkoušel plavat. Ale největším příjemným překvapením bylo jeho chování a poslušnost. Bylo vidět, že mu majitelé věnují mnoho času a péče.
Naše cesta pokračovala na sever směrem na Vrchlabí, kde jsme strávili příjemnou hodinku s Adélkou (Clementine) a jejími majiteli, kteří ji mají moc rádi a taky ji trochu rozmazlují. Vyrostla z ní hezká plavovláska.
Z Vrchlabí jsme ujížděli do večerních červánků zase pro změnu na severozápad. Domluvili jsme si schůzku s Hankem Čížkem v Krásném lese. Jeho čtyřčlenná vlkodaví smečka nás bouřlivě vítala. Všech svých psů se Hanek ujal, když se stali opuštěnými nebo nepotřebnými a pečuje o ně s velkou láskou a něhou. Ginger http://srdcetemnoty.wz.cz/buchi1.htm je nejstarší, potom je Ann, které se chovatelka zbavila po kastraci, Rozinka (sestra Luny), jejichž majitelka zemřela a Albert – krásný žíhaný divoch, který taky komusi přebýval. Po výborné večeři, kterou nám Hanek hbitě vykouzlil na kachlovém sporáku jsme povídali o všem možném a ochutnávali víno.
Ráno jsme ještě společně posnídali pod obrovským smrkem v zahradě a ujížděli do Bechlína.
U Černých jsme pomazlili temperamentního Bruna i staříka Bena, taky kočky a hlavně nového kocourka. Dostali jsme šrot a řepu pro naše ovečky, taky výtečnou specialitu pána domu k obědu a rádi bychom ještě dlouho klábosili, ale museli jsme dál. Také u Málkových nebyla nouze o vítací vlkodavy a jiné pejsky. Erich s Vláďou si naplánovali kulečníkový turnaj, který se pěkně protáhl a my jsme si měly se Zuzanou taky o čem povídat. I tady byl stůl plný dobrot. Ráno jsme ještě nakoupili dobroty pro naši smečku na zimu a s autem plným granulí obrátili směr naší cesty k domovu. Ale to jsme se ještě cestou zastavili na kafe za Caramelkou a Hašlerkou (Dobrá víla Mezi kamarády) u Sušankových. Obě se tam mají báječně a Hašlerka prý ukazuje, že vlkodav umí být i zlobidlo. Byl to krásný víkend a děkujeme všem, že jsme je mohli navštívit a doufáme, že jim to budeme moci oplatit.

02.09.2006

Vyrazili jsme s Alvou, Zerou a Joy do Chorvatska. O Eržiku, Cvučinku a Zuzku zatím doma pečoval Marty. Krásné počasí, prima sousední kempaři – užili jsme si to.

 

02.09.2006

Bruno a páníček Vašek Černý se zúčastnili mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi.
Skončili s velmi dobrou na třetím místě v konkurenci 5 psů. Díky moc a blahopřejeme.

 

24 - 30.07.2006

Týdenní setkání ve Větřkovicích – více na www.wdk.cz

 

25.06.2006

Proběhla klubová výstava WDK v Náměšti nad Oslavou – více na www.wdk.cz

 

17.06.2006

Na zámku Konopiště se konala speciální výstava chrtů. Z našich štěňátek se zúčastnili Cesaro, který skončil s V2 na výborném druhém místě a Colette, která obsadila první místo v konkurenci 6 feneček a získala titul CAJC a titul Vítěz speciální výstavy mladých. Moc děkujeme a blahopřejeme..

 

07.06.2006

Zavítali Mezi kamarády Šimčákovi. Z potencionálních zájemců o všechno kolem vlkodavů se stali kamarádi něžných obrů. Naše Cvučinka i Šimčákovic Sárka sice potřebovaly chvilku na seznámení, ale Alex se choval jako velkej odvážnej chlap a naše barbušky i štěňátka si ho hned oblíbily. Fotky ve fotogalerii.

 

03.06.2006

Přidána spousta fotek štěňátek do fotogalerie.

 

27.05.2006

Se v Bedřichově na naší malé farmě "Mezi kamarády" sešli na svodu mladých 4 potomci Eržiky - Clemetine, Carrera, Colos a Carpe diem. A taky druhý syn Zerunky z vrhu B - Brutík. Myslím, že všichni majitelé odešli s hezkým pocitem, že zrovna oni mají toho nejhezčího pejska na světě. A tak to má být. Za účast všem děkuji, přeji hezké léto a pohodu.
 

07.05.2006

Na výstavě v Banské Bystrici získala Colette Mezi kamarády třetího CAJCe a tím splnila podmínky pro titul Slovenský junioršampion. Máme z tohoto úspěchu obrovskou radost a blahopřejeme a děkujeme majitelům Jance a Martinu Dragúňovým.
 

21.04.2006

Přibyla v naší smečce 3 vlkodaví miminka - 2 fenečky a jeden pejsek.
Mamča Fergie Surycan je v pořádku a s tátou Amberem Mezi kamarády se radují z krásných plavých štěňátek.

 

19.04.2006

Oslavila štěňátka vrhů B a C své první narozeniny a Cesarko na fotce ukazuje, že je už velkej chlap.

 

14.04.2006

Nám poslal Bruno velikonoční přání - je ve fotogalerii

 

08.04.2006

Nové fotky Bruno a Carpe diem ve fotogalerii.

 

19.03.2006

Se konal svod mladých a bonitace v Mladé Boleslavi. Zúčastnil se Bruno (doprovázený skoro celou rodinou) a dostal velmi nadějnou. Vašek Černý při předvádění dokonale skryl svou dlouho plánovanou nervozitu a kroužili s Brunem v kruhu jako dokonale sehraná dvojka. Díky - moc vám to slušelo.
Další svod a bonitace se bude konat 27.5. v našem lesním táboře v Bedřichově u Lysic, okres Blansko. Vlkodávky "Mezi kamarády" by se to tam mělo jen hemžit. Hlavně ať vyjde počasí.

 

19.03.2006

Se konala výstava v Nitře - tam jsem nebyla, ale zato tam Janka Dragúňová předvedla Colette a ta bodovala V 1 CAJC. Měli jsme velkou radost.

 

15.03.2006

Jsme zaskočili k panu doktoru Jordovi do Mikulova. Trošku nás potrápil a napínal, než nám prozradil radostnou zprávu - Eržička bude mít miminka. Někteří budoucí majitelé nám moc dobře drželi pěsti. Díky moc. Kolem 20. dubna držte pěsti všichni, ať je mamča i štěňátka v pořádku.

 

11.03.2006

Mezinárodní výstava v rakouském Grazu se konala v nevyhovující těsné hale. Ale náš odchov - Cesaro se tím nenechal rozhodit a získal pod vedením Petry Zaťkové a za duševní podpory zbytku rodiny výbornou 1 a CAJC. Po obědě ještě jednou v čestném kole ukázal co umí a v soutěži Junior Best of Group skončil na krásném druhém místě. Byli jsme na něj všichni moc pyšní a Petra si odvezla 2 další poháry.

 

19.02.2006

Jsem se s Eržikou vydala směr Praha. V Dobřejovicích jsme byly vlídně přijaty - samozřejmě hlavně Eržika. Amber Mezi kamarády, kterého jsme jí vybrali za ženicha (mají to ty psí holky blbý, že si nemůžou vybírat podle svého gusta) je syn naší Zery a Giulianiho Sagittarius. Přestože to bylo jeho první krytí, choval se nenuceně a počínal si jako profík. Já jsem dostala výborný čajík a bábovku, kterou Vladimír vlastnoručně upekl a taky chlebíčky a jiné dobroty. Pán domu si mne předcházel. A Amber se pak taky nenechal zahanbit a odvedl svou práci k všeobecné spokojenosti. A tak jsme těch 260 km domů ujížděli s dobrým pocitem.

 

12.02.2006

Se konala v Brně mezinárodní výstava psů - tentokrát jsem se zúčastnila
jako divák. Vystavovali se dva pejsci z vrhu C - Cesaro a Colos-Ir. Získali v
třídě mladých, kde byli nejmladší velmi dobrou, Cesaro bez umístění, Colos 4.
místo. Majitelům moc děkujeme za reprezentaci.
Na návštěvu tam také přišla Carrera-Laura a Carpe-diem. Měla jsem velkou radost, jak jsou všichni krásní - konalo se hromadné fotografování, jakmile budou fotky, najdete je ve fotogalerii.

 

09.02.2006

Ráno se naší ovečce Cibulce narodila jehňátka dvojčátka - ovečka Popelka
a beránek Princ. Mají se čile k světu. /viz fotogalerie/


03.02.2006

Jsem zjistila, že naše ovečka Cibulka bude mít jehňátko. Jsou stále velké mrazy, musíme na ni dávat pozor. Loni rodila 20. února – snad se do té doby trošku oteplí.

 

01.02.2006

Se začala Eržika hárat. Pojedeme na krytí.

 

28.01.2006

Jsme navštívili Janu a Martina Rojovy a dokončili Irovi (Colosovi) výstavní úpravu, kterou Jana perfektně začala. Chystají se na výstavu do Brna.

 

28.01.2006

Se konala výstava v Trenčíně. Cesaro se umístil v třídě mladých jako druhý a Colettka vedená zkušenou rukou Janky Dragúňové získala CAJC. Všem děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme.

 

22.01.2006

Na výborové schůzi se rozhodlo, že bonitace a svod mladých bude 27.5. v našem táboře v Bedřichově. Do fotogalerie odtud přibudou fotky z podzimního setkání našich štěňátek.

 

15.01.2006

Přijeli Petra a Tomáš Zaťkovi, provedli jsme Cesarovi mírnou výstavní úpravu srsti a dobře pokecali – fotky ze zasněženého vinohradu budou brzo ve fotogalerii.

 

leden 2006

Úvaly zasypala neskutečná spousta sněhu, z něhož měli pesani obrovskou radost. My už menší… Celý měsíc utekl závratnou rychlostí. Naši přátelé z Rakouska, kteří na sklonku roku nečekaně přišli o své vlkodavky, už za ně sehnali náhradu. Navštívili nás Soňka a Pepík – jejich známý protetik udělá pro Cvučinku ortézu a ortopedickou botičku. Ještě ale musí trošku vyrůst. Zdá se nám to moudřejší řešení, než složitá operace s nejistým výsledkem.

 

31.12.2005

Zpřístupnili jsme všem uživatelům ve fotogalerii možnost poslání pohlednice (např. novoroční) s fotkou některého z pejsků. Stačí nad vybranou fotkou kliknout na obálku a vyplnit potřebné údaje.

webm. David

29.12.2005

Děkujeme za krásná přání a do nového roku přejeme všem mnoho úspěchů.


 

10.12.2005

Přidána karta joy a c'est la vie, doplněny ostatní karty.
 

26.11.2005

Přidány nové fotky do fotogalerie.
 

12.11.2005

Národní výstavy v Praze se poprvé zúčastňuje Brutík (Brutus První Mezi Kamarády)
předvádí ho Míša a daří se jí to. Brutík odchází s velmi nadějnou. Joy získává výbornou.
A pak to „na parketu“ roztočila Eržika, vyhrála třídu šampionů, získala Národního vítěze a stala se s BOB nejkrásnějším vlkodavem této výstavy. Měli jsme obrovskou radost.
 

5-6.11.2005

Jsem dostala od švagrové Pavly fotky z Úval ze srpna. Jelikož jsou na nich – jak jinak – hlavně psi a taky ovečky, budou umístěny ve fotogalerii.
 

5-6.11.2005

Se konala speciální výstava chrtů a mezinárodní výstava v Nitře. Zúčastnily se naše odchovy – Colette Mezi kamarády a Cesaro Mezi kamarády. Měli výborný úspěch a udělali tak radost nejen svým majitelům, ale i nám.
 

5-6.11.2005

Jsme se vydali za Erikou a Wolfgangem Stockerovými do Rakouska. S námi cestovala Joy a Cvučka. 9 a půl letá vlkodaví dáma Ciara i 8 letá Knell nás uvítaly i s ostatními psími a kočičími kamarády. Hovor se jako vždy točil hlavně kolem vlkodavů, nálada byla výtečná.
 

30.10.2005

Posuzuje maďarský rozhodčí Peter Harsanyi, Joy opět získává CAJC a splňuje tím podmínky pro titul maďarský junioršampion. Eržika končí s výborným posudkem na třetím místě a splňuje počet bodů pro udělení Klubového šampiona WDK. Bylo krásné počasí, potkali jsme se s mnoha známými. Příjemný a úspěšný víkend.
 

29.10.2005

Mezinárodní výstava v krásném maďarském městečku Tata – tentokrát dvoudenní. Joy Bedřiška dostává od slovenského rozhodčího pana Guniše CAJC a Fergie Surycan V2 res.CAC,končí za maďarskou šampionkou a tudíž splňuje podmínky pro získání titulu maďarský šampion krásy.
 

17.10.2005

Rodina Černých mi poslala CD s fotkami z naší návštěvy. Na Bruníka, ale taky naši Joyku, která se ráda nechala objímat a Cvučinku se můžete podívat ve fotogalerii.
 

 

08.10.2005

Setkání moravských a slovenských štěňátek v Bedřichově se taky vydařilo. Škoda, že Lada byla nemocná a její Laura si nemohla s ostatními – Carpík, Colettka, Ir, Cvučka, Brutík a jeho sestřenice Afra – zaběhat. Takže pro upřesnění – k mé velké radosti dorazili z Bratislavy Janka a Martin Dragúňovi s Colette a Afrou, Jana a Martin Rojovi s svými holčičkami Terezkou a Natálkou a samozřejmě s Irem, Romanka Bílá s Carpíkem, Brutíka doprovázela Marcela a Míša, protože Martin Berka musel na vinobraní a já jsem přivezla Cvučinku. Panovala dobrá nálada a veselá výměna zkušeností. Doufám, že budu moci brzy přidat fotky.

Z Polska se mi opět ozval Mirek a poslal nejen zprávu o ukradených večeřích a jiných Carlosových kouscích, ale poslal jako vždy výborné fotky. Díky moc – je to pastva pro oči.
 

02.10.2005

Po ranní procházce jsme se vydali deštivými Jizerskými horami do Krkonoš. Nedaleko Vrchlabí jsme už byli očekáváni Jitkou Kudrnáčovou a její rodinou. Adélka – Clementine zpočátku trochu couvala před vetřelkyněmi Joy a Cvučkou, ale pak si spolu hrály a běhaly po zahradě. Vytrvalý déšť jim vůbec nevadil.

Všechna štěňátka, které jsme viděli jsou n á d h e r n á a chtěla bych moc poděkovat všem jejich majitelům za to, že nás přijali a hlavně za to, že se o své pejsky tak hezky starají a mají je rádi.

Po návratu domů tu na mne čekalo cédéčko plné fotek od Jany a Martina Rojových. A na fotkách nejen Ir v úžasných pozicích, ale taky jeho majitelé s dcerkami, naši psi a taky momentky z Větřkovic. Fotky jsou super. Díky moc.
Také Petra Zaťková mi poslala překrásné fotky Cesara – trénuje výstavní postoj a chystá se – tak jako Colettka se svými majiteli na výstavu do Nitry.
 

02.10.2005

Vrátili jsme se z putování po zemích českých. Je mi krásně a mám dušičku v „peří“. Všechna štěňátka mají krásné domovy a kolem sebe milující a vlídné majitele.
 

01.10.2005

Po hodně prodloužené snídani jsme vyrazili do Bechlína za Zerunčiným synem Brunem.Bruníkův temperament byl neutuchající. Seznámili jsme se s celou rodinou a taky s Brunovým psím kamarádem – 12 letým křížencem ovčáka a knírače Benem. Po výborném obědě, který vlastnoručně připravil Brunův páníček Václav, jsme se vydali na sever, protože jsme si naplánovali návštěvu Hanka Čížka v Krásném Lese na Liberecku. I zde byla nálada velmi příjemná, Hankova smečka – Ginger, Any, Albert a Rozinka dokonce podstoupili své pelíšky Joyce a Cvučce. Zahřáli jsme se domácí balkánskou polévkou a ochutnali pár přivezených vzorků vína. Atmosféra ve starém hrázděném domě s praskajícím ohněm v kachlovém sporáku byla překrásná – tento dojem umocňoval ještě pohled na všudem kolem ležící, spící vlkodavy.


30.09.2005

Jsme dali dozadu do auta našeho beránka Péťu, dopředu Joyku a Cvučinku a vydali jsme se směr Praha. U Úval u Prahy našel náš Péťa nový domov s kozičkami, ovečkou, dvěma ovčandami a kočičkami. Jeho noví majitelé a jejich dvě malé děti se už na něj moc těšili.
Cesta pokračovala směrem na Plzeň k Sušankům a jejich Caramelce. Běhá si po překrásné udržované zahradě a naše dvě „holky“ se k ní hned připojily. Je velmi elegantní v pohybu a výrazem je trošku podobná dědovi Kieranovi. Naše páteční cesta skončila u Zuzany s Vláďou, kde jsme se jako vždy cítili báječně a byli jsme radostně přijati i novým členem smečky Theodorem. Zuzana nám udělala radost sdělením, že Cvuččina noha vypadá mnohem lépe jak v létě a starala se o nás jako vždy jak o vlastní.
 

Chystáme na říjen 2005

Od majitelů štěňátek (tentokrát od Martyho, Míši Černé, Kláry Kudrnáčové, Petry Zaťkové a Romany Bílé) jsem dostala nové krásné fotečky. Koncem září se chystáme za štěňátky do Čech a kolem 7.října bude pro zájemce setkání štěňátek v Bedřichově. Všem ještě pošlu e-mail s podrobnostmi.
 

24.09.2005

Přidány nové fotky štěňátek od jejich nových majitelů do fotogalerie.
 

18.09.2005

Výstava v Maďarsku - Mosonmagyarovár. Joy získala CAJC a Eržika CAC a BOB. Hurá!!!
 

02.09.2005

Je po prázdninách a my s Alvou, Zerou, Eržikou a Joy odjíždíme do Chorvatska. V kempu Zelená laguna u Poreče se všichni psi chovali jako vždy vzorně, reprezentovali svou rasu, my trpělivě zodpovídali dotazy a ranní běh po mořském břehu nám všem svědčil.

srpen.2005

Proběhlo minisetkání štěňátek v Brně - Carrera (Laura), Carpe diem (Carpík) a C'est la vie (Cvučka) si spolu zaběhali a Lada, Romana a já jsme daly řeč. "Mrňata" jsou krásná - bylo to fajn.

 

23.08.2005

Jsme se s Eržikou a Joy vydali do Innsbrucku na výstavu. Bydleli jsme dva dny ve vesničce Raid, pod naším balkonem hučel bouřlivý potok a užívali jsme si výhledu na krásné hory a dlouhých procházek. Výstava předčila naše očekávání - Eržika res.CAC a Joy CAJC.
 

23.08.2005

Přidány nové fotky do fotogalerie.

 

21.08.2005

Maličké setkání štěňátek v Brně - Lada s Carrerou-Laurou, Romana s Carpíkem a naše Cvučka si dosyta vyhráli a přilákali taky kolemjdoucí. Fotky dodám později.

 

03.08.2005

Vrátili jsme se z "psího tábora" - pobyt ve Větřkovicích byl fajn. Navštívili nás tam Jana a Martin s Irem. Úspěšně obstáli u bonitace psi z vrhu A - Amber, Achát a Amulet-Bady - děkujeme majitelům za péči a gratulujeme. Nevěsty hlaste se!!!
Jinak byla jako vždy dobrá parta, super zábava, hodně psů, dobré akce, hezké počasí. Článek a fotky na www.wdk.cz.

Fotky svých miláčků mi poslali Mirek z Polska, rodina Černých z Bechlína a Petra ze Slovenska. Díky moc.

 

16.07.2005

Pro svého vyvoleného pejska si přijeli manželé Zaťkovi z Bratislavy. Jeho nová „sestřička“ 11 letá whipetí dáma jménem Keksík se zmohla jen na překvapené pískání, když ji naše smečka obklopila. Snad bude Cesaro galantní a nebude ji svými tlapami moc poplácávat. Nová majitelka byla překvapená jeho vahou. Tak ještě rychle párkrát pochovat, než vyroste.
 

01.07.2005

Lada Ondráčková se rozloučila se svými žáky a hned i s maminkou chvátaly do Úval, aby si konečně odvezly Carreru, kterou pravidelně navštěvovaly. Doma už na ni kromě pana Ondráčka netrpělivě čeká pejsek Ťula. A Carrera se nyní jmenuje Laura.

Chvíli později si manželé Dragúňovi z Bratislavy odvážejí Colettku. Jejich 10-ti letý plavý vlkodav bude mít o zábavu postaráno – Colette je velmi živé a zvědavé štěňátko.

 

25.06.2005

Bílý Bruno cestuje do rodiny Černých, jeho nové bydliště bude pod horou Říp. Také Cesaro se raduje – jeho noví majitelé přijeli zatím jen na návštěvu, ale za 14 dnů nás tento zlatý divoch také opustí.
 

23.06.2005

Další syn Eržiky opouští smečku – Romana Bílá z Brna se už nemohla dočkat, až si Carpíka odveze domů. Prý s ní bude spávat v posteli – Romanko, začni šetřit na letiště, vlkouši rostou závratnou rychlostí a rádi se rozvalují.

 

20.06.2005

Odpoledne jsme odvezli domů Martyho s Brutíkem – doma ve dveřích rychle pejska chytila do náruče Marcela, která si kvůli němu vzala 14 dnů dovolenou. Všem jim to spolu moc slušelo – černý Brutus První tedy zůstal v rodině a o jeho pokrocích budeme mít stálé informace. Večer jsem předala informace i Colose (který se už jmenuje Ir) manželům Rojovým, kteří s nim uháněli směr Prostějov. Ir byl překvapením a dárečkem pro obě holčičky – a myslím, že milým novým členem rodiny pro všechny.

 

18+19.06.2005

Bylo velmi rušno v zámeckém parku v Náměšti nad Oslavou. V sobotu se konala speciálka chrtů a v neděli klubová výstava. Z našeho vrhu A se zúčastnila Angee (Tara) - fotka v nových fotkách a Amber. Oba získali výbornou a Tara se umístila ve třídě otevřené v konkurenci 15 fen na perfektním 3 místě. Děkujeme manželům Holkovým i Irence Pavlátové za reprezentaci naší chovatelské stanice.

 

19.06.2005

K nám zavítal pan Miroslav Damek s manželkou, aby si odvezli nový přírůstek do rodiny - Carlose. A už večer mi přišla první fotka z Bielsko-Bialej v Polsku, kde bude Carlos mít sám pro sebe velkou zahradu a nedalekou říčku.

 

18.06.2005

Po probdělé noci s nemocným Cesarem následovalo celodenním tlumočení na speciální výstavě chrtů v Náměšti nad Oslavou (všem kamarádům, které jsem tam ani neměla čas pozdravit se omlouvám). Po příjezdu domů jsme strávili příjemný večer s Klárkou Kudrnáčovou, její maminkou Jitkou a jejím přítelem, kteří si v neděli ráno odvezli Klementine. Jmenuje se nyní Adélka a jejím novým domovem jsou Krkonoše.

 

17.06.2005

Odchází od nás první "holčička" Caramela. Manželé Sušankovi z blízkosti Prahy, tak jako jejich dvojčata a babička se už moc těší na společné zážitky.

 

16.06.2005

V sekci štěňata přibyly oddělení VRH B a VRH C se spoustou zajímavostí kolem porodů a rad se štěňátky.


11.06.2005

Čas běží neuvěřitelně rychle, příští týden bude štěňátkům 8 týdnů a já jsem s nimi tak vytížená, že jsem aktuální novinky z poslední doby zcela zanedbala. Takže jen stručně, všechna štěňátka mají už 14 dnů nové, hodné a těšící se majitele. Také mnoho našich přátel a příbuzných přijelo vyfotit neobvyklé hemžení v našem domě . Některé fotky najdete ve fotogalerii.

Z domu budou štěňátka odcházet postupně, všechna budou očkovaná, 4 x odčervená, vybavená čipem a mezinárodním pasem. Jména /viz Štěňata - vrh B a C/ jsou odsouhlasená Plemennou knihou v Praze. Při kontrole vrhu byla u jednoho pejska zjištěna užší čelist, některá štěňátka mají pupeční kýlu, která bude ještě před předáním operativně odstraněna. Tak jako u vrhu A se budu snažit o průběžný kontakt se všemi rodinami, do kterých se pejsci a fenečky dostanou, abych mohla být v případě potřeby nápomocná a abych věděla, jak rostou.
 

26.05.2005

Přidány nové fotky štěňátek z návštěvy Davida (webmaster) a Mirečky. /viz fotogalerie/

 

22.05.2005

Přidáno cca 300 fotek do fotogalerie. Stránky v německém jazyce kompletně dokončeny.
 

08.05.2005

Tento víkend proběhl ve znamení příjemných a milých návštěv a dlouhých telefonátů. Někteří zájemci o štěňátka si už vybrali, jiní potřebují trošku času na zvážení všech změn, které příchod štěňátka do domu s sebou přináší. Fotky (věk 16 dnů) tentokrát dělal Jerry z Prahy. /viz fotogalerie/
 

05.07.2005

Přesunuli jsme tento web na novou doménu http://www.vlkodav.com kde bude i nadále. Byla přidána nová přehlednější fotogalerie.


30.04.2005

Psí maminy i štěňátka jsou v pohodě, na kousek souvislého textu mi ale zatím nezbývá čas. Tak aspoň pár fotek – věk 7 dnů, vyfotila Soňa Šišková. /viz fotogalerie/

 

22.04.2005

Všem kamarádům a známým, jakož i neznámým čtenářům těchto stránek přinášíme dlouho očekávanou zprávu o vrhu B a C. V naší chovatelské stanici přibylo 11 štěňátek, která se oběma našim vlkodavkám narodila proti očekávání současně a to 19.4.2005. Zerunce a Adamovi (Erikovi) dva pejsci - černý a plavý. Fergii a Eisbärovi 5 feneček a 4 pejsci, kteří budou plaví nebo stříbrní. Obě psí maminy jsou ještě unavené z komplikovaných porodů, ale starají se vzorně o potomstvo. A malí vlkodávci jsou čilí a bojovní. Bližší podrobnosti a fotky najdete zanedlouho v kapitole Štěňata - vrh B a vrh C.

 

14.04.2005

Ještě stále netrpělivě očekáváme příchod Zeřiných štěňátek na tento svět. Ale ona i přes své změněné rozměry se dál honí ve vinohradu za zajícem a dělá, že se jí ty velké přípravy vůbec netýkají.

 

12.04.2005

Naše vřesová ovečka Káča nás ráno překvapila čerstvě narozenou maličkou černou ovečkou.

 

14.03.2005

Fergie byla na ultrazvuku v brněnské veterinární klinice. I u ní byla potvrzena březost. Štěňátka by měla přijít na svět kolem 18. dubna. Máme velkou radost.
 

11.03.2005

Sonografické vyšetření u MVDr. Jordy v Mikulově potvrdilo, že Zerunka je březí. Termín porodu kolem 13.dubna. Moc se těšíme.

26.02.2005

Naší ovečce Cibulce se narodila jehňátka dvojčátka – holčička Blackie a kluk Grošík. Jsou roztomilí a už běhají za mámou po celém kopci.
 

25.02.2005

Mi přišly z Německa fotky ze svatební cesty naší Fergie.

 

19.02.2005

Nás na dlouhé cestě do jižního Německa doprovázela naše fenka Eržika (Fergie Surycan). Majitelé CHS von Wilar manželé Sune a Walter Kleindienst nás přivítali s velkou radostí a pohostinností. I oni obývají se svými čtyřmi vlkodavy překrásný statek na samotě. Jejich krásný bílý pes Finn-Icebear von Wilar kryl poprvé a na výbornou. Fotky ze svatební cesty dodám později.
 

13.02.2005

Jsem se Zerou zavítala za účelem jejího nakrytí do chovatelské stanice Vlčí píseň, která se nachází v malebné krajině jižních Čech. V nově renovovaném statku u lesa nás přivítala majitelka Růžena Vlčková a její smečka. Zera se velmi rychle spřátelila a také blonďáček Erik (Adam Ar Vlčí píseň) jí hned padl do oka. Rozverně pobíhala a poskakovala po zasněžené louce a Erik zvládl své první krytí bez jakékoli pomoci. Večer uplynul velmi rychle v rozhovoru s Růžou a jejím přítelem Petrem.Erik zpíval celou noc svou psí píseň lásky a Zera mu odpovídala.Ráno odjížděla sice nevyspalá, ale s pěkným pocitem, že mám nové příjemné známé a že se spolu budeme těšit na štěňátka.
 

12.02.2005

Dnes se konala mezinárodní výstava v Brně. K předvedení se sešlo 42 vlkodavů. Naše Eržika – Fergie Surycan – porazila ve třídě šampiónů své dvě soupeřky a získala CAC a res. CACIB. Vystavoval Erich a moc jim to slušelo.

 

09.02.2005

Z chovatelské stanice Surycan k nám dorazily dvě fotky. Jsou na nich synové našeho Alvy - Hammond a Homér Surycan – oba ve věku 3 a půl měsíce s chovatelkou./fotogalerie/ Že jsou krásní? Za pár měsíců je jistě potkáte na nějaké výstavě.

 

30.01.2005

Přijeli z Rakouska Gabi a Pepi taktéž vybavení perfektní optikou a zvědaví na nové zvířátko v našem domě. Byli překvapeni, že Joy už je větší než Zuzka /fotogalerie/. Také jejich fenky Enya a Candy koukaly udiveně, reagovaly však na Joy velmi pozitivně. Zera usoudila, že už je toho mazlení s miminem dost a vnutila se taky /fotogalerie/.
Odpoledne se ještě přišli pomazlit se štěňátkem Zlatuška, Sonička a Jerry.

 

29.01.2005

Dopoledne přijela Soňa s Pepíkem (možná jednou budoucí adepti na život s vlkodavem), jako vždy vybavení fotoaparátem. Největším středem pozornosti byla Joy (ještě nikdy štěně vlkodava ve věku 9 týdnů neviděli), ale stranou nezůstal ani Alva, Eržika a Zera.
Odpoledne se ještě přišli pomazlit se štěňátkem Zlatuška, Sonička a Jerry.

 

21.01.2005

Tentokrát vedla naše cesta do Čech. V CHS Bedřiška na nás čekala nová členka naší vlkodaví smečky. Dali jsme jí jméno Joy. Večer jsme společně s Málkovými zavzpomínali, zaplánovali a hlavně se ubezpečili o všem, co s příchodem nového štěňátka souvisí. A v sobotu ráno jsme se vydali domů. Joy byla velmi hodná a schoulená v mém náručí přečkala dlouhou cestu. Naši dospěláci byli velmi překvapeni, nedá se ovšem říct, že nadšení. Neomylný instinkt jim hned řekl, že tato malá vetřelkyně už u nás zůstane, bude je zlobit, předbíhat v řadě na piškotky a dělat loužičky uprostřed chodby. Ale s každým dnem se jejich chování k nové kamarádce mění k lepšímu. Joy se ráda mazlí a je zvědavá, jako každé mládě.
 

20.01.2005

Minulý týden jsme navštívili na severní Moravě manželé Holkovi - CHS Daskerwill - a jejich vlkodaví dámy. Tarunka (dříve Angee Mezi kamarády) i Fanynka nás vítaly bouřlivě už u branky, Bajunka pak byla nejrychlejší v polykání piškotů. Nejmladší Tara nám dopřávala své společnosti také během veselé debaty, občas vyloudila kus koláče a taky něžně zkoušela okusovat naše ruce.
 

05.01.2004

Nováčkovi z Kladna mi poslali dvě fotky Amálky. Takhle prý vypadala po Silvestrovské noci. Fotka páníčků přiložená nebyla!!?

 

27.12.2004

Navštívili jsme Irenku Pavlátovou a jejího pejska Ambera Mezi kamarády. Oběma se daří dobře, fotka se mi podařila už méně. Amber se chystá v roce 2005 na bonitaci.
 

27.12.2004

V CHS Bedřiška jsme si u MVDr. Zuzany Málkové vybrali novou členku naší smečky. Bude jí žíhaná fenečka Joy, kterou si koncem ledna odvezeme domů. Rodiče Cristina Bedřiška a Giuliani Sagittarius.


 

25.12.2004

Chystáme se na důležitou cestu. Zítra navštívíme CHS Bedřiška a vybereme si tam blonďatou vlkodaví holčičku. Naši „dospěláci“ o tom ještě nic neví, máme ještě měsíc na to, abychom jim oznámili, že se naše smečka zvětší. Fotky štěňátek jsou k nahlédnutí na www.brloh.com/inzerat a www.brloh.com/iw

 

24.12.2004

Oslavil náš Alva jmeniny. Vařené vnitřnosti z kapra a ořechový štrůdl od babičky si galantně rozdělil se Zerou, Eržikou i Zuzkou.

 

23.12.2004

Přejeme všem pohodové vánoce a hodně lásky a zdraví v novém roce. Milý webík David – alias Snowman - vyrobil krásné PF naší CHS. Můžete se na ně podívat zde.

 

11.12.2004

Od nás putovala další vřesová ovečka – Agáta. Ve Studnicích ji čeká velká louka a holčičí kamarádka. K mé radosti mají její noví majitelé velké zkušenosti s chovem ovcí.

 

05.12.2004

Na výstavě v Nové Rudě – Polsko – získala Aura Mezi kamarády stříbrnou medaili a ocenění V2. Majitelce Renatě Židkové i Aurunce gratulujeme.

 

04.12.2004

Jsem se byla v Brně v CHS Surycan ještě jednou podívat na potomky našeho Alvy, než půjdou za týden k novým majitelům. Jsou všichni krásní .

 

22.11.2004

Jak jste si mohli povšimnout, v nedávné době navštívil prezentaci naší chovatelské stanice 5000-návštěvník. Tímto bychom chtěli poděkovat všem návštěvníkům za jejich zájem a přízeň. Budeme se nadále snažit, aby se Vám zde líbilo stejně jako doposud.

za celou CHS webmaster David

17.11.2004

Dnes jsme prodali do Buchlovic naši nejmladší ovečku Apolenku.

 

15.11.2004

V Brně jsme navštívili naše dvě kamarádky - chovatelky. U Helči Strelcové se její sedmitýdenní svěřenci okamžitě vrhli na tkaničky od mých tenisek a taky nám předvedli přátelský boj. Štěňátka u Ivany jsou mladší, ale už je vidět, kdo bude drak a kdo spáč. Pěkně jsem si je pochovala, aby věděli, že jsem Alvova maminka a tedy jejich bába.

 

08.11.2004

Pro zpříjemnění dlouhých večerů přidána jarní fotka našich psů, letní fotka Zery a podzimní fotka berana Čerta, kterou pořídila kamarádka Soňa Šišková při návštěvě u nás.

 

06.11.2004

Jsme navštívili naše přátele Eriku a Wolfganga v Rakousku. Kromě krásných koníků mají taky krocana, krysu Zuzi, dvě fretky a samozřejmě psy. Patnáctiletou kolii Moly, desetiletého křížence NO Vuka a tři vlkodaví dámy. Ciara, které bylo v červenci 8 let i Banva a Knell, které oslavily letos 7 narozeniny, nás přivítaly s nadšením. Mají rády rády dlouhé procházky lesem i večerní mazlení v obýváku. A abyste viděli, že i naše Zerunka a Eržika mají sladký život, přikládám fotku, kterou bych nazvala „Siesta“.

 

13.10.2004

Se stal náš Alva pyšným tátou dvou psích holek a čtyř kluků. Mámou tohoto "H" vrhu CHS Surycan je Xana von Schloss Neuschwanstein.

 

16.10.2004

Přidány 2 fotky Alvy do fotogalerie.

 

26.09.2004

Na včerejší mezinárodní výstavě v rakouském městě Tullnu předvedl Erich ve třídě mladých pejska z našeho chovu. Achát Mezi kamarády se choval tak klidně, jakoby to ani nebyla jeho první výstava. Jeho majitel Patrik mohl být pyšný na krásný posudek i na hodnocení V3.

 

25.09.2004

Omlouváme se všem za zpožděnou aktualizaci novinek, z technických důvodů, děkujeme za pochopení.

Webmaster David

 

20.09.2004

Internetovou cestou k nám přiběhla Tara – přesněji řečeno manželé Holkovi poslali její překrásnou fotku.

 

20.09.2004

Ve Všedobrovicích jsme udělali pár fotek Alta (Alter Ego Mezi kamarády). Kamarádský, velký pes s krásným pohledem a sklony k mazlení se má v rodině Kutičkových výborně. Jeho společníky jsou nejen fenka šarpeje, anglický setr a labrador retrívr, ale také koně, slepice, kachny, husy a prasátka.

 

12.09.2004

Super zprávy – díky všem, co drželi pěstičky – Xana i Aideen jsou březí. Náš Alva bude tatínkem.

 

12.09.2004

Renata Židková, majitelka Aury, nám poslala krásné fotky.

 

11.09.2004

Manželé Holkovi poslali fotku Tarunky – důležitý důkaz toho, jak mladá generace přerůstá tu starší. Tara vlevo na fotce s Fanynkou – porovnejte si na té před pár měsíci.

 

10.09.2004

Dvě nové fotky Alvy najdete ve fotogalerii – Alva.

 

09.09.2004

Po návratu z minidovolené nás čekala radostná novinka – podle sonografického nálezu u fenky Xany bude náš Alva tatínkem. Hurá!!

 

29.08.2004

Pomalu se blíží podzim a tak nám nezbývá, než prodat našeho pětiměsíčního beránka Péťu. Nejraději k hodným lidem na louku, třeba k nějaké ovečce. Krásně vyrostl, je bezrohý a krotký. Koukněte na něj a na ostatní do fotogalerie.

 

10.08.2004

Možná bude náš Alva tatínkem. 8. a 10. 8. nakryl fenu chovatelky Ivany Veselé Xanu von Schloss Neuschwanstein a 9.8. nakryl fenu chovatelky Drahuše Krajcrové Aideen Stadlewood. Tak teď držte s námi pěsti.

 

02.08.2004

Ještě musím pyšně oznámit, že při svodu mladých ve Větřkovicích (kde jsme strávili pěkných 14 dní) získali Amber Mezi kamarády a Achát Mezi kamarády ohodnocení velmi nadějný.

 

01.08.2004

Jsme se se všemi třemi našimi miláčky zúčastnili výstavy v Polsku, v horském městě Zakopané.

Domů jsme odjížděli plni nadšení – Alva získal v třídě otevřené CAC a Nejlepší pes výstavy, Fergie také v třídě otevřené CAC, Nejlepší fena výstavy a Nejlepší fena rasy. Zera získala v třídě šampionů CAC a tímto svým vítězstvím splnila podmínky pro udělení titulu Polský šampion. Fotky jsou k nahlédnutí na slovenských chrtích stránkách www.netspace.sk/chrty/, koukněte se.

 

22.06.2004

Tentokrát nás srdečně přijal majitel Amuleta, který se nyní jmenuje Bady v Rohatci u Hodonína. V krásném domě s velkým pozemkem žije Bady se starším psím kamarádem. Černou německou dogu Agiho zachránil pán domu před několika léty z útulku. Dostali jsme fotky, koukněte se.

 

22.06.2004

Navštívili jsme Acháta a jeho majitele v Nedachlebicích u Uh.Hradiště. Přivítal nás jako staré známé a choval se velmi slušně, když jsme ho na svod mladých, kterého se zúčastní 25.7. ve Větřkovicích. Jeho majitel byl mile překvapen, jak může úprava srsti změnit vzhled psa.

22.06.2004

Přidány nové fotografie do fotogalerie a jednotlivých sekcí.

 

22.06.2004

Celkové výsledky z klubové výstavy naleznete na  na Wdk str. pod vlkodav- výsledky- klubová výstava a fotky pod vlkodav – fotoalbum – klub.výstava – třída mladých psi, třída mladých feny.

 

19.06.2004

 

V sobotu proběhla v dlouho očekávaná klubová výstava v Náměšti. Z vrhu A se jí zúčastnili 2 pejsci a dvě fenečky.A všichni zabodovali, čímž mi udělali obrovskou radost.
 

Amber Mezi kamarády – třída mladých 2. místo majitelka Irenka Pavlátová

Avanti Giulliani Mezi kamarády = Vanty třída mladých 3. místo majitelé manželé Jiskrovi
- toto umístění získali v konkurenci 12 psů

Angee Mezi kamarády = Tara třída mladých 2. místo majitelé manželé Holkovi

Aura Mezi kamarády třída mladých 3. místo majitelka Renata Židková
- toto umístění získaly v konkurenci 8 fenek

 

06.06.2004

 

Monika z Grazu nám poslala nové fotky, je na nich Ave Zera = Azera. Píše, že z ní má velkou radost a taky chodí na cvičák.

Další fotky poslala Renata Židková, majitelka Aury. Jak Aura, tak i její malý syn se rychle spřátelili s novým členem rodiny – maltézáčkem.

 

06.06.2004

  Přidána fotka amálky do jejího alba. Přidána fotky ovečky cibulky -

"vysokostřešní" :o)

 

30.5.2004

  Vrátila jsem se z Větřkovic, kde proběhl svod mladých a bonitace, kterých se zúčastnilo plno milých lidiček a krásných psů. Mezi svodovanými "mlaďochy" byly i dvě psí holky "Mezi kamarády" a to Tara a Amálka. Obě obstály velmi dobře a udělaly mi velkou radost. Bohužel při mých "profi" fotografických zkušenostech mi pokaždé jaksi z fotek utekly. Odpoledne následovala schůze výboru, jejímž programem byla hlavně příprava klubovky. Není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát a proto se také schůzování protáhlo až do časných večerních hodin. Počasí však celému pobytu velmi přálo a také zde byla příjemná atmosféra jako vždy. Takže už se těším na letní pobyt a věřím, že se zde na letním svodu objeví ještě naše další "štěňata" Amber, Achát a Amulet zvaný Body.

 

08.05.2004

   Se konala na farmě Bolka Polívky v Olšanech speciální výstava chrtů. Vlkodavové byli zastoupeni v hojném počtu, okolí krásné, i počasí jakž takž vyšlo. Tentokrát jsem byla jen jako příhlížející, nicméně výstava se příliš nevydařila a mnoho majitelů nadějných psů a fen odjíždělo domů zklamaných. Kdo chce vědět více, možno nahlédnout do diskuse na www.wdk.cz, ať se neopakuji. Právě odtud je krásná fotka, na které je Ivana Veselá – majitelka CHS Surycan s fenkou Fiestou, což je rodná sestřička naší Fergie – Eržiky. Dále mi přišly fotky z nedávného svodu mladých v Mladé Boleslavi, na kterých jsou k vidění Aura, Amálka a Vanty. Připomínám bonitaci a svod 29.5. ve Větřkovicích – je zde po domluvě možno i přenocovat a strávit příjemný víkend.

 

02.05.2004

    Dnes jsme se pro změnu vydali na výstavu do Maďarska. Městečko Pápa poblíž Györu se nám už při minulých výstavách zamlouvalo. Výstava proběhla ve stínu obrovských stromů zámeckého parku Eszterházy a Eržika si tentokrát odvezla ocenění V2, res.CAC.

 

24.04.2004

   Na své třetí polské výstavě – tentokrát to byla mezinárodka v Opoli – získala Eržika v konkurenci tří fen první místo v otevřené třídě. Tím splnila podmínky pro udělení titulu Polský šampion. A možná nám ještě připravuje další překvapení…

 

22.04.2004    

   Byly vytvořeny dvě nové sekce a to "Fotogalerie" a sekce "Naše ovečky". Sekce fotogalerie bude sloužit k rychlejší orientace v našich fotogaleriích, druhá zmiňovaná sekce je pro zpestření a také seznámení s dalšími spolubydlícími v naší chovatelské stanici.

 

03.04.2004

    Eržika získala na výstavě v rakouském Wieselburgu hodnocení V3 v silné konkurenci 7 fen třídy otevřené..

 

28.03.2004

    Naši kamarádi Deniska a Janko nám poslali fotku své dcerunky Rebeky se štěňátky IW. Nazvala bych ji „Spokojená mimina“.

 

27.03.2004

  Jsem se na výstavišti v Mladé Boleslavi setkala se čtyřmi „štěňátky“ z vrhu „A“ a s jejich majiteli. Měla jsem velkou radost, vzhledem k administrativní práci jsem se ale jejich majitelům nemohla příliš věnovat. Ani k fotografování jsem se bohužel nedostala. Ke svodu přijela Aura se svou paničkou Renatou a Vanty doprovázený nejen svými majiteli Petrou a Michalem, ale také svou vlkodaví kámoškou Oxanou, která ho neohroženě chránila před všemi zvědavými čumáčky. Aura i Vanty si odvezli pěkné posudky a já jsem na ně byla moc pyšná.

  Svodovací dění, davy lidi a množství psů si přijeli také prohlédnout Nováčkovi s Adélkou a Pavlátovi s Amberem. Pejsci se chovali vzorně, seznámili se se svými sourozenci a také jejich majitelé si mohli vyměnit pár zážitků a zkušeností. Amber i Adélka půjdou ke svodu až ve Větřkovicích, kde se k nim pravděpodobně připojí i další potomci Zery a Jacka.

 

20.03.2004

    Nové fotky Tarunky (Angee Mezi kamarády) vznikly na zpáteční cestě u manželů Holkových. Tara poté co neodmítla piškoty a ochutnala i můj obličej usoudila, že nejlepší pochoutkou je stejně klacek z ohniště v zahradě. Ale na výstavy se už také těší.

 

18.03.2004

    Nové fotky Aury poslala Renata Židková a už se obě těší na svod mladých v Mladé Boleslavi příští týden. Představí se tam také černý Vanty (Avanti Giulliani), na zkušenou a trénink přijedou snad i Amálka a Amber. Už se na všechny moc těším.

 

14.03.2004

     Pro zájemce o štěňátka zatím nemáme žádné nové zprávy. Ale narodilo se jehňátko, je to beránek, jmenuje se Černý Petr a říkáme mu Péťa. Až trošku dospěje, půjde do světa. Ale pouze k hodným lidem, kteří potřebují zbavit svou zahradu všeho zeleného i červeného, mají rádi i jahody, rajčata a švestky.

 

27.03.2004

     Tohoto dne se v 10 hodin koná na výstavišti v Mladé Boleslavi svod mladých. Z vrhu „A“ jsou zatím přihlášeni Aura a Vanty. Jestli se chce ještě někdo přihlásit nebo se jen tak přijet podívat na to, jak vypadá hodně vlkodavů pod jednou střechou, tak mi dejte vědět. Budu mít radost. Přihlášky tři týdny před tímto termínem zaslat poradkyni chovu MVDr.Z.Málková, Brloh 17, 440 01 Louny.

 

06.02.2004

     Byli jsme na mezinárodní výstavě v Grazu. Naše Eržika – Fergie Surycan opět zabodovala. Získala první místo v silné konkurenci šesti fen. Výsledný CAC v otevřené třídě před fenkou z německé CHS von Wilar, rakouské CHS of Northern Forest a české CHS Irmidu nám udělal obzvlášť velkou radost. Výstava probíhala v přátelské atmosféře, kterou jsme ještě podpořili společnou večeří. Naše kamarádka Erika Stocker s jednou ze svých fen, osmiletou Genovévou von Schloss Neuschwanstein vyhrála třídu veteránů i odpolední soutěž a tím se stala nejkrásnější veteránkou výstavy.Na výstavě nás navštívili majitelé fenečky z našeho očkového vrhu – Azera už předrostla mámu a je to milý téměř bílý mazlík. Zatím si výstavní dění jenom „očichávala“..

25.02.2004

     Zavolala nám paní Kutičková, majitelka pejska Alter Ego, aby nám oznámila, že Alt, jak mu doma říkají, měří už 87 cm. Jeho fotku bohužel zatím nemáme.

 

24.02.2004

    Jak už je naším špatným zvykem, tak jsme se téměř neohlášeně zastavili u Prahy za pejskem Amberem. Jeho majitelku Irenku jsme potkali cestou k autobusu a bohužel spěchala do práce. Tak jsme si Ambříčka, jak bývá něžně v rodině Pavlátových nazýván vyfotili jen přes plot. Ale stálo to zato, pěkně nám povyrostl.

 

24.02.2004

     Speciálně na přání Peťky Šotkovské jsem vyfotila naše malé stádečko. Když už někdo své přání opakuje v knize hostů podruhé, potom nelze nevyhovět. Jsou krásné – a taky kamarádky.

 

14.02.2004

    Radostně jsme přivítali návštěvu z Brna. Helča Strelcová s maminkou Boženkou a vlkodavkou Goldýnou (Goldpence Legenda Belfast Midas) přijely na námluvy za naším Alvou. Alva Goldie vesele přivítal a pak se stále jen smál, Zerunka se lísala k Helence, Eržika i Zuzka se tvářily znuděně a Goldýna byla krásná jako každá budoucí nevěsta. – viz námluvy.

 

20.02.2004

     Přidány rodokmeny u Alvy, Fergie a Zery. Přidána fotka Dannah Irmidu do její karty. Vše v sekci  /Naši psi/.

 

01.02.2004

     Právě jsme se vrátili z mezinárodní výstavy v Budapešti, kde na včerejší výstavě vyhrála naše Eržika třídu otevřenou a získala CAC. Na dnešní výstavě se umístila jako výborná třetí. Zase nějaké bodíky k dobru na Klubového šampiona, hurá!!

 

29.01.2004

     Přidány nové zimní fotky Aury.

 

28.01.2004

     Plánujeme vrh "B". Rodiči by měli být náš pes Alva Surycan  a naše fenka Fergie Surycan. /viz naši psi/ K tomuto spojení nás kromě pěkného exteriéru a přátelské nebojácné povahy u obou vede ještě skutečnost, že na základě vyšetřeného DNA profilu mají sdílnost alel 38%, což by mohlo být předpokladem, pro výbornou genetickou výbavu štěňátek. Jestli matka příroda bude našemu počínání nakloněna, měla by být štěňátka k odběru na začátku prázdnin.           

 

28.01.2004

     Fenečka Ave Zera svými majiteli zvaná Azera nám také poslala svoji fotku.

 

10.01.2004

     Paní Buchingerová děkuje všem za krásná přáníčka s přáním do nového roku.

 

21.12.2003

     Krásná fotka Vantyho a Oxany – další nejen s vánoční tématikou si můžete prohlédnout na http://web.ipnet.cz/jiskra/pesani

 

13.12.2003

     Spuštěno umělé zasněžování :)))

 

13.12.2003

     V sekci "Štěňata", přesněji na konci její strany, přibyly 3 zimní fotografie Aury.

 

11.12.2003

     V Nedachlebicích u Uherského Hradiště nás radostně přivítal Achát a jeho majitel Patrik. Krásný, téměř bílý pes s tmavou maskou. Krásný exteriér kombinovaný s přátelskou milou povahou. Psí kamarád dalmatin Benny s ním provádí průzkumy v obrovském švestkovém sadu na kopci i na dvorku. Achát je jedním ze štěňat, která mají také onen talent „vysokohorských koz“. Bohužel z fotek kvůli neznalosti přístroje a horšímu osvětlení není vůbec nic. Jeden obrázek jsme získali od majitele…

 

07.12.2003

     Poté, co jsme využili možnosti přenocování – ještě jednou děkujeme – jsme se po klikatých silnicích zaprášených čerstvým sněhem vydali s naší Eržikou do polského městečka Nowa Ruda na výstavu. Výsledek nás velmi potěšil, naše Fergie už podruhé v Polsku zabodovala a získala CAC v mezitřídě.

 

06.12.2003

     Získala jsem fotky fenečky Tary od paní Holkové. Na nich Tara v necelých 4 měsících, radující se z možností sezení na křesle, s psí kamarádkou Fany a  již méně radosti při tréninku výstavního postoje v 5 a půl měsících.

 

06.12.2003

     Přijali jsme pozvání majitelky Aury k návštěvě u nich na samotě u lesa nedaleko Náchoda. Byli jsme nadšeni prostředím, ve kterém Aura vyrůstá, její velikostí a hlavně povahou. Vyrostla z ní krásná plavá, milá, nebojácná, poslušná a hravá slečna. Zahradu a louky, které má pro sebe, by jí leckterý kamarád záviděl. Kromě prvního poschodí se smí pohybovat po celém domě i přilehlých pozemcích, aniž by se někdo obával, že něco shodí nebo šlápne na vzácnou rostlinku. Takový psí ráj na zemi…
Nepříliš dobré fotky, které se mi podařilo stvořit, zachycují Auru při tréninku „postavení uší“. Na portrétu vynikne její krásně dlouhý krk.

 

11.11.2003

     Další fotka našeho štěňátka na stránkách: Tara - dříve Angee - patřící manželům Holkovým. Na fotografii ve věku tří měsíců předvádí jeden ze svých prvních výstavních postojů pod vedením zkušené vystavovatelky Jany Müllerové.

09.11.2003

     Oslava šestých narozenin našeho vlkodava Alváčka se náramně vydařila. Jak ukazují fotografie, zapojil se oslavenec do narozeninové párty s plnou vervou.

08.11.2003

     Ozvala se mi Krystýna Loudová a její e-mail mne velmi potěšil. Fotky Avantiho ji zřejmě zaujaly natolik, že se jejich rodina rozhodla pořídit si černého vlkodávka. Kéž bych jim v příštím roce mohla toto, ne zrovna "skromné" přání splnit.

 

01.11.2003

     Přidáno logo, perokresba irského vlkodava, v levém horním rohu stránek.

 

30.11.2003

     Paní Renata Židková - majitelka fenečky Aury nám poslala dvě její fotografie. Moc děkujeme.  /více sekce Štěňata/.

19.11.2003

     Na bonitaci a svod mladých do Mladé Boleslavi se tentokrát sjelo hodně psů. Všechno proběhlo klidně a v přátelském duchu. Psi nevrčeli, lidé se nehádali. A naše Eržika obstála na bonitaci výborně /více Naši psi -Fergie Surycan/.

 

18.11.2003

     Po výborné snídani jsme si prohlédli štěňátka a jejich mámu Amálku, trochu mne brala závist při pohledu na buclaté spokojené tvorečky. Potom jsme i ostatním psům museli povědět, co je u nás na jihu nového a nesměli jsme na nikoho zapomenout. Před obědem jsme pokračovali na severovýchod a doufali, že se auto už umoudřilo a my že před setměním zakotvíme v Krásném lese. I zde bylo vítání velmi srdečné, k majestátnímu Řehořovi a elegantní Ginger přibyla veselá a kamarádská Ani, která opravdu důvod k veselí má. Je už druhou vlkodavkou s vyoperovanou dělohou, kterou Hanek Čížek přivedl do své smečky.Když nám vypráví o jejím osudu a o lidské krutosti, slyším v jeho hlase vztek a smutek. Vzpomínáme na naše předchozí zážitky a plánujeme příští setkání. Při výborném červeném víně a labužnických bramborách bychom rádi seděli zas až do rána. Ale tentokrát jdeme zodpovědně brzo spát. Zítra
nás čeká bonitace.

 

17.11.2003

    Vyrazili jsme směrem na Prahu. Naším úmyslem bylo navštívit tři naše štěňata a jejich nové majitele /více sekce Štěňata/ a pozdravit lidské i psí kamarády v CHS Bedřiška. I přes stávkující auto se nám náš plán podařilo dodržet a pozdě, ale přece jsme první večer našeho "vlkodavího" víkendu dorazili do cíle, kde jsme byli srdečně přivítáni, napojeni a nakrmeni a následující družný rozhovor se samozřejmě týkal hlavně pejsků. Řeč plynula vesele i vážně. Vesele o tom, jak si malá všetečná Tara omotala Holkovy kolem tlapky. A smutně o minulosti ročního Goliáše, který svým majitelům pošlapal zahradu od architekta a tak jej zavřeli. A když vyrostl a přestali ho zvládat, tak jej darovali. Naštěstí jsou i takoví lidé, jako manželé Kovářovi, kteří mu poskytli nový psí domov, tak jako Adolfovi, který před nedávnem začal překážet svým majitelům v Polsku.

 

24.10.2003

     Přidán banner s odkazem na http://www.nalezenci.cz.

 

17.10.2003

     Přidány karty výstavních úspěchů. /sekce Naši psi/

 

11.10.2003

    Na stránkách klubu irského vlkodava a deerhounda byl uveřejněn můj článek o dědičnosti barev srsti.  /www.wdk.cz/

 

11.10.2003

     Získala naše fenka Fergie Surycan na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích v mezitřídě V1 CAC a res.CACIB. Výstavní podmínky se mi ale moc nelíbily - v poměrné malé hale byly umístěny tři kruhy. Zatímco venku měli malí pejsci obrovské kruhy, naši vlkodavové a deerhoundi se nemohli ani pořádně otočit. Také prostor kolem kruhu byl velmi malý a v hale bylo také příliš teplo. Okna, která byla vysoko, zůstala zavřená a větrání dveřmi nestačilo. I potvrzování výsledků do průkazů původu trvalo na rozdíl od
jiných výstav velmi dlouho - dlouhá řada vystavovatelů čekala venku v dešti. Ale tyto nepříjemnosti nám radost z vítězství naší "Eržiky" nezastínily.

 

5.10.2003

     Přišly mi fotografie od Addelie Mezi kamarády - "Amálky"- tedy doslova od Lýdie, Ondry a rodičů Nováčkových. Amálka se na nich, jak sami můžete posoudit, tváří velmi spokojeně a zabydleně.     

 

5.10.2003

     Naší "Eržice" Fergii Surycan se na výstavě v polském městě Rybnik podařilo zopakovat úspěch z minulého týdne. Přestože počasí bylo velmi nevlídné a z oblohy padala voda v proudech, paní rozhodčí se velmi spokojeně usmívala a zadala jí v mezitřídě V1 CAC, Nejlepší fena v rase a Vítěz rasy - BOB. Zera se musela spokojit s V1 ve třídě otevřené. Doufáme, že nastává doba, kdy chovatelka Fergie paní Ivana Veselá, bude moci být na tuto svou fenečku náležitě pyšná a děkujeme jí za ni.provozněna rubrika "novinky" s aktuálními informacemi :)

 

3.10.2003

     Zprovozněna rubrika "novinky" s aktuálními informacemi :)

 

1.10.2003

    Manželé Petra a Michal Jiskrovi mi poslali fotografie šťěňátka z vrhu A – černý pejsek Avanti Giuliani Mezi kamarády, tři a půl měsíce  - se svou starší kamarádkou . Pro porovnání s fotkou ze čtyř týdnů.     

 

30.9.2003

     Na národní výstavě v maďarském městě  Kalocsa, která se konala v překrásném parku,  se našim fenkám Zeře a Fergii podařilo dne 28.9. dosáhnout krásného úspěchu. Posuzoval maďarský rozhodčí pan Josef Zeidl. Fergie Surycan získala v mezitřídě CAC. Zera získala CAC ve třídě otevřené a tím splnila podmínky pro splnění titulu Champion Maďarska. Při výběru BOB – nejkrásnějšího psa rasy – jsme očekávali vítězství maďarského psa Quida Irvavagyon. K našemu velkému a milému překvapení si však BOB odnesla naše Fergie.

 

19.7.2003

    Vytvoření, začátek prezentace a první přístup na naše www stránky.

  


 

 

© David Valášek 2003-6